Finanse

5 miejsc, w których można znaleźć pomysły na rozpoczęcie nowej działalności

5 miejsc, w których można znaleźć pomysły na rozpoczęcie nowej działalności

Jak wymyślić pomysł na biznes: Chcesz założyć firmę. Niesamowite. Tak samo jak 65% z 20-latków. Fakt, że jesteś na tej stronie, czytając ten artykuł, oznacza, że szanse są dość duże, że jesteś zainteresowany założeniem biznesu. Tylko jedna mała rzecz. Potrzebujesz pomysłu. Pomysły są tam, gdzie kiełkują biznesy. Jeśli można wymyślić pomysł, część budowania biznesu będzie podążać. Skąd masz pomysł? Oto pięć sposobów na to, abyś wpadł na pomysł rozpoczęcia kolejnego biznesu.

Zidentyfikuj swoje największe źródło satysfakcji.

Każdy doradca zawodowy lub trener pracy powie Ci to samo – „Znajdź coś, co kochasz robić.” Prawie nienawidzę mówić tego samego, bo stało się to takie banalne. Ale zaczynam. Musisz zrobić coś, co lubisz robić. Jeśli podoba ci się to, co robisz, będziesz się rozwijać i tak samo będzie z twoimi interesami. Co daje ci spełnienie i satysfakcję w życiu? Cóż, pewnie możesz to zrobić – lub coś w tym stylu – na życie. Tim Ferriss nazywa to „muzą”, co brzmi jak rodzaj wróżkowego taile i sennego. Ale to działa, ponieważ jest zbudowana na solidnej zasadzie: „Wybierz pracę, którą kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować ani jednego dnia w życiu” (Konfucjusz). Oto jak przekształcić tę zasadę w pomysł na biznes: Pomyśl, jak spieniężyć to, co kochasz. Kochasz wspinaczkę skalną? A co z byciem instruktorem wspinaczki? Znajdujesz spełnienie w organizowaniu przestrzeni i maksymalizowaniu przepływu pracy? A może zostaniesz konsultantem ds. produktywności?
Uwielbiasz podróże kosmiczne? Następnie, do diabła, zacznij budować rakiety. Dowiedz się, co kochasz. Zrób to i przekształć w biznes.

Zidentyfikuj swoją największą frustrację.

Zastanów się przez chwilę. Jaka jest teraz największa frustracja w twoim życiu? Rozumiesz? Okay, dobrze. Jakie jest rozwiązanie tego problemu? To jest twój pomysł na biznes. Nie przesadzam, chociaż upraszczam zasadę. Największe pomysły biznesowe rodzą się z rozwiązywania problemów. Ktoś konfrontuje się z problemem, wymyśla rozwiązanie i sprzedaje je. Jaki jest problem? A jakie jest rozwiązanie? Coś, co uwięzi myszy, które zjadają chipsy w twojej spiżarni (mousetrap). Urządzenie, które powstrzymuje zapachy pieluszek przed zrujnowaniem całego domu (pieluszkowy champon). Elektryczna kula, która eliminuje niechciane ciemności (dziękuję, Edison). Problemy, które możesz rozwiązać, to twoje najgenialniejsze i najbardziej dochodowe pomysły na biznes.

Pomyśl o największym wyzwaniu na świecie – za piętnaście lat.

Elon Musk to przyszłościowy innowator. Skąd wziął swoje pomysły? Według Piżma: „Myślałem o problemach, które najprawdopodobniej wpłyną na przyszłość świata – na przyszłość ludzkości”. Zaczął burzę mózgów nad rozwiązaniami przyszłych problemów. Piżmo prawdopodobnie wiedziało, że krótkotrwałe problemy będą miały krótkotrwałe rozwiązania. Zajmował się więc większymi problemami – przyszłością problemów ludzkości. Założył więc PayPal, zbudował statki rakietowe, stworzył samochód elektryczny, zaprojektował samochód podwodny i wynalazł kapsułę podróżną z rurką, która za trzydzieści minut przemówi do L.A. z San Francisco. Może więc nie będziesz musiał projektować rakiet ani kapsuł Hyperloop, ale świat doświadczy innych rodzajów problemów w dół drogi. Co to będzie? Jak możesz zacząć je teraz rozwiązywać?
Ludzie będą płacić za te rozwiązania. Może nie dzisiaj, ale w końcu zapłacą. Teraz jest czas, aby zacząć o tym myśleć.

Zacznij robić cokolwiek.

Uważam, że robienie czegokolwiek jest najlepszą i najszybszą drogą do ideału.
Nie możesz oczekiwać, że najlepszy pomysł przyjdzie do ciebie przy pierwszej próbie. Być może będziesz musiał spróbować kilka razy. Być może będziesz musiał spróbować (i zawieść) dwa razy, zanim wylądujesz na uroku trzeciego. Musisz po prostu zacząć coś robić, cokolwiek. Spróbuj. Nieudana próba. Idź po jakiś pomysł, i po prostu biegnij z nim, aż będziesz musiał przestać. Możesz unikać rozpoczynania biznesu, bo obawiasz się porażki. Ale może porażka jest tym, czego potrzebujesz. Może musisz ponosić porażkę kilka razy, zanim ci się uda. Więc, zacznij od teraz. Zrób cokolwiek.

Odczep się, i zrób coś innego.

Nowe pomysły wymagają kreatywności, która rozwija się na nowościach i różnorodności. Może znajdziesz świetny pomysł podczas wakacji lub niespodziewaną inspirację na wystawie sztuki eksperymentalnej. Boynton, autor The Idea Hunter powiedział to: „Musisz wydostać się w świat i praktykować zachowania, które prowadzą cię do nowych pomysłów… Jeśli otworzysz oczy, odpowiedź jest tam, ale twój świat musi być wystarczająco szeroki i różnorodny, aby karmić cię pomysłami, których potrzebujesz”. Nowe doświadczenia, nowe cele, nowe doznania – to są te rodzaje rzeczy, które inspirują nowe idee. Nie możesz burzyć mózgów nowymi, chyba że doświadczysz nowych. Znajdź coś nowego do zrobienia lub coś nowego do zrobienia. Co to ma być? Iść do Burning Man, wędrować po ruinach Inca, skakać na bungee w Kostaryce? Zrób coś nowego, a dostaniesz pomysły jak nigdy dotąd.

Wniosek

Możesz wymyślić pomysł – pomysł, który zmieni świat, uczyni z ciebie milion lub zrewolucjonizuje przemysł. Wspaniałe pomysły nie są wyłączną domeną inteligentnych i odnoszących sukcesy ludzi. Są one dostępne dla każdego. Dzięki tym wskazówkom będę zaskoczony, jeśli nie wymyślisz choć jednego. Skąd wziąłeś pomysł na rozpoczęcie swojej działalności?

Similar Posts

One thought on “5 miejsc, w których można znaleźć pomysły na rozpoczęcie nowej działalności
  1. Przyjdź na cykl bezpłatnych wykładów prowadzonych przez ekspertów branży SEO i zapoznaj się nie tylko z tajnikami marketingu internetowego, ale również z możliwościami rozwoju zawodowego w ramach struktur naszej firmy. https://cutt.ly/LyAii6n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code