Finanse

Jak wygląda praca kierowcy autobusu miejskiego w Warszawie?

arriva kierowca autobusu warszawa

Za kierownicą zawsze muszą być skupieni i przewidujący. Powinni mieć oczy dookoła głowy. Sprawują oni bowiem pieczę nad zdrowiem i życiem pasażerów. O kim mowa? Praca kierowcy autobusu miejskiego w Warszawie to niezwykle odpowiedzialne zajęcie. W niniejszym artykule sprawdzimy, jak wygląda ono w praktyce.

Kierowca autobusu w Warszawie – z czym się kojarzy?

Jeszcze w latach 90-tych, praca jako kierowca autobusu w Warszawie, nie kojarzyła się dobrze. Przywołując myślą obraz warszawskiego kierowcy autobusu często widzieliśmy kadry ze starych, PRL-owskich komedii, a na nich pomalowany do połowy na czerwono, zdezelowany model Autosana. 

Pora żebyśmy raz na zawsze zerwali z powyższymi stereotypami. Dzisiejsza praca kierowcy autobusu w Warszawie to społeczny prestiż polegający nie tylko na posiadaniu munduru, ale – co ważniejsze – na wysokich zarobkach. Na co dokładnie liczyć możemy, starając się o to stanowisko?

Na co może liczyć kierowca autobusu miejskiego w Warszawie?

Jak już powyżej napomknęliśmy, praca dla kierowcy w Warszawie to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Dobrzy operatorzy doceniają rzetelność swoich pracowników i zapewniają im stabilne i rozwojowe zatrudnienie. Sprowadza się ono nie tylko do umowy o pracę, ale i odpowiednich szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe oraz znajomość topografii Warszawy. 

Mało tego, najlepsi z operatorów finansują w 100% kurs prawa jazdy kat. D (na autobusy), wsparcie w zakwaterowaniu, a nawet oferują pomoc finansową i merytoryczną w uzyskaniu niezbędnych dokumentów. Praca odbywa się w nowoczesnych autobusach, które posiadają sprawną klimatyzację. 

Ile zarabia kierowca autobusu miejskiego w Warszawie?

Sprawdzony i doceniony przez swoich przełożonych, kierowca autobusu w Warszawie, zarabia co najmniej 5 tysięcy złotych. Jeśli wybierzemy odpowiedniego operatora komunikacji miejskiej, to kwota ta wzrosnąć może nawet do 5800 zł.

U jakiego operatora komunikacji miejskiej pracować?

Jak już powyżej wspomnieliśmy, jeśli szukamy pracy w charakterze kierowcy autobusu w Warszawie, to dobrze jest wybrać odpowiedniego operatora. Przykładem firmy, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich kierowców jest Arriva. Oferuje im ona między innymi: bezpłatny kurs prawa jazdy kat. D wraz z kwalifikacją zawodową, a wynagrodzenie uznawane jest w branży za wysokie. 

Osobną kwestią, która pozytywnie różnicuje Arrivę względem pozostałych operatorów jest stabilność tej marki. Jest to bowiem duża firma, która jako jedyna w Polsce oferuje usługi kolejowe i autobusowe na liniach miejskich, regionalnych i dalekobieżnych. Działa w czterech województwach, a do swojej floty wlicza prawie trzysta autobusów i trzydzieści siedem pojazdów kolejowych.

Jakie są wymagania wobec kandydatów na kierowcę autobusu miejskiego w Warszawie?

Jak już we wstępie wspomnieliśmy, kierowca autobusu miejskiego w Warszawie to bardzo wymagające zajęcie. Jeśli aplikujemy na takie stanowisko, cechować się musimy dużą odpowiedzialnością. Konieczne jest także posiadanie prawa jazdy kat. A oraz fakt bycia czynnym kierowcą. 

Dobrzy operatorzy – jak choćby wspomniana wcześniej Arriva – oferują odbycie kursu na prawo jazdy kat D. Jest to więc świetna okazja, na zdobycie nowej kwalifikacji zawodowej bez potrzeby wkładu własnego. Niezbędnymi komponentami są także niekaralność oraz miękkie kompetencje jak wysoka kultura osobista, szybkość uczenia się czy odporność na stres. 

Podsumowanie

Odpowiadając skrótowo na pytanie „jak wygląda praca kierowcy autobusu miejskiego w Warszawie?”, stwierdzić należy, że stało się to nadzwyczaj prestiżowe zajęcie. Jest ono dobrze płatne i stabilne, jednakże pod warunkiem zatrudnienia u sprawdzonego operatora. 

Similar Posts

One thought on “Jak wygląda praca kierowcy autobusu miejskiego w Warszawie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code