Moda

Kiedy mężczyzna powinien zakładać koszulę do spodni?

Kiedy mężczyzna powinien zakładać koszulę do spodni?

Mówi się, że nie można oceniać książki po okładce. Nie da się jednak ukryć, że ubiór i wygląd zewnętrzny jest pierwszym czynnikiem, na który zwracamy uwagę, poznając nowe osoby. Z tego powodu tak ważne jest to, aby świadomie dobierać swoją garderobę. Jednym z bardziej uniwersalnych jej elementów są koszule męskie (https://www.texasclub.pl/produkty/mezczyzni/odziez/koszule-meskie,2,2059). Jak je odpowiednio wystylizować? W jakich sytuacjach warto założyć właśnie to ubranie? Podpowiadamy!

Koszula męska na wielkie wyjścia

Koszula męska jest bardzo eleganckim elementem garderoby, dlatego nie dziwi fakt, że zakładamy ją na uroczyste spotkania. Świetnie sprawdza się na:

  • hucznych urodzinach znajomych;
  • weselach;
  • bankietach;
  • balach pracowniczych;
  • imprezach karnawałowych.

Przyjmuje się, że na takie szykowne wyjścia mężczyzna powinien założyć koszulę męską z długim rękawem. Jest ona dużo bardziej reprezentatywna. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby delikatnie ją podwinąć, jeśli na zewnątrz panują wysokie temperatury. Wybierając się na takie uroczyste przyjęcia jak wesela, warto wybrać model w jasnej kolorystyce. Będzie on doskonale komponował się z garniturowymi spodniami w ciemnym kolorze.

Koszula męska na imprezę

Co w sytuacji, kiedy wybieramy się na imprezę znacznie mniejszego kalibru niż wesele? Jeśli dobry kolega zaprasza Cię na domówkę lub wspólny wypad do klubu, wówczas również warto postawić na koszule. Zdecydowanie nie musi być ona aż tak elegancka jak w przypadku wesel. Co więcej, można nieco bardziej zaszaleć z kolorystyką. Ostatnio dużą popularnością cieszą się koszule męskie we wzory hawajskie. Luźne przyjęcie to doskonała okazja, aby zaprezentować taki model na sobie. Warto jednak pamiętać, że jeśli decydujemy się na kolorową górną część garderoby, wówczas należy postawić na stonowany dół, np. czarne, jednolite spodnie. Na imprezę świetnie sprawdzi się również męska koszula jeansowa.

Koszula do spodni
Koszula do spodni

Koszula męska do pracy

Najprawdopodobniej najwięcej koszul męskich spotkamy w biurach. Zazwyczaj już na rozmowie kwalifikacyjnej dowiadujemy się, że pracodawca wymaga eleganckiego ubioru w godzinach funkcjonowania biura. Zdecydowanie nie warto z tym walczyć, tym bardziej jeśli chcemy na dłużej pozostać na stanowisku. Jaki rodzaj koszul męskich sprawdzi się do pracy? Wszystko zależy od zawodu. Pracownicy bankowości lub kancelarii prawniczej zdecydowanie powinni postawić na:

  • jednolite materiały;
  • jasne kolory.

Zazwyczaj wymaga się od nich noszenia całego garnituru. Zupełnie inaczej jest, chociażby w branży kreatywnej. Tutaj też obowiązuje dress code, jednak nie jest on aż tak bardzo restrykcyjny. Z pewnością nie zostaną źle odebrane luźne koszule męskie:

  • w geometryczne wzory;
  • z ciekawą fakturą;
  • zarówno ciemnych, jak i jasnych barwach.

Koszula męska na co dzień

Czy mężczyzna powinien zakładać koszulę męską do spodni na co dzień? Niekoniecznie. Jeśli jednak chce prezentować się elegancko i z klasą w każdej sytuacji, wówczas zdecydowanie warto to rozważyć. Na polskich ulicach zazwyczaj zaobserwować można zwolenników sportowego stylu. Jest to więc doskonała okazja, aby się wyróżnić. Włączając ten element garderoby do codziennej stylizacji, w zasadzie nie musimy martwić się o żadne konwenanse. Doskonale sprawdzą się koszule męskie z krótkim rękawem, jak i długim.Taki sam rodzaj luźnych koszul męskich sprawdzi się także podczas wakacji. Choć koszulka również spełnia swoją funkcję, to nie da się ukryć, że jej elegancki odpowiednik prezentuje się znacznie lepiej. Szczególnie na zdjęciach. To z kolei może znacznie poprawić nasz nastrój. A w końcu o to chodzi w wakacjach!

Similar Posts

One thought on “Kiedy mężczyzna powinien zakładać koszulę do spodni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code