Podróżowanie

Kraków. Czym zachwyca Gród Kraka?

Gród Kraka: Jest miastem wyjątkowym, które przyciąga niezwykłą atmosferą oraz unikalnymi zabytkami. Kraków to idealny cel wycieczki dla miłośników sztuki oraz dla tych, którzy chcą zobaczyć miejsca związane z ważnymi wydarzeniami historycznymi. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę?

Turystyczny raj – dlaczego Gród Kraka jest tak chętnie odwiedzany przez turystów?

Dogodny dojazd, bliskość ważnego portu lotniczego oraz doskonale rozwinięta infrastruktura – oto czynniki, dzięki którym Kraków stał się miastem chętnie odwiedzanym nawet przez wycieczki z odległych zakątków Europy. Ogromna ilość restauracji i kawiarni, gęsta sieć hoteli oraz punktów, w których można znaleźć tanie noclegi – wszystko to sprawia, że zainteresowanie wizytą w tym mieście od lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Ważną rolę odgrywa tu również przeszłość Krakowa oraz ogromna ilość zabytków, dzięki którym w czasie wizyty na jego terenie nikt nie może narzekać na nudę.

Turystyczne walory Krakowa

Czym może nas oczarować stolica Małopolski? Już samo położenie miasta sprawia, że staje się ono atrakcyjnym celem turystycznych wypraw. Bliskość Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, malownicza dolina Wisły oraz okoliczne atrakcje sprawiają, że Kraków staje się ważnym punktem wypadowym dla miłośników Małopolski i jej atrakcji. Miasto to zachwyca również swą historią, architekturą oraz kulturą, a czekające tu galerie i muzea cieszą się ogromnym uznaniem. A jakim zabytkom turyści najchętniej poświęcają swój czas w tym mieście?

Kraków.Czym zachwyca Gród Kraka?
Kraków.Czym zachwyca Gród Kraka?

Droga Królewska i jej skarby

Jedną z najważniejszych tras turystycznych na terenie Krakowa jest Droga Królewska. Dawniej przemierzali ją nowi władcy Polski, dziś jest ona podstawową trasą spacerową dla milionów turystów z całego świata. Jej popularność jest w pełni uzasadniona, gdyż przy trasie tej czekają tak ważne atrakcje, jak Barbakan, Brama Floriańska czy słynny kościół św. Piotra i Pawła. W czasie wędrówki Drogą Królewską można też zobaczyć te obiekty, które już dawno stały się symbolami Krakowa. Rynek Główny z Sukiennicami, Kościół Mariacki oraz pomnik Adama Mickiewicza – oto atrakcje, którym z pewnością warto się uważniej przyjrzeć. Droga Królewska prowadzi aż do Zamku Królewskiego na Wawelu – potężnej rezydencji, która zachwyca wspaniałymi wnętrzami oraz takimi atrakcjami, jak potężna katedra czy Smocza Jama. Ten zabytek, ściśle związany z początkami państwa polskiego i pierwszymi królami, jest niezwykle ważnym punktem w programie każdej wycieczki po Krakowie, a osoby zainteresowanie historią mogą tu spędzić wiele niezapomnianych godzin.

Nocleg podczas podróżowania po Krakowie

Zwiedzanie Krakowa należy zaplanować przynajmniej na kilka dni, w tym czasie warto zadbać o przyjazny i w dobrej cenie nocleg. Osobiście skorzystałem z oferty hotelu Best Western i byłem bardzo zadowolony. Listę hoteli w Krakowie znajdziecie w linku.

Wycieczki po Krakowie to wyjątkowe spotkanie ze sztuką oraz jedyna w swoim rodzaju lekcja historii, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Gród Kraka zachwyca, a jego atrakcje wciąż robią na turystach ogromne wrażenie. Turystyczne rankingi, z których wynika, iż Kraków jest najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem w Polsce, są zresztą najlepszym dowodem na wyjątkowość dawnej stolicy naszego kraju.

Zobacz również

Similar Posts

11 thoughts on “Kraków. Czym zachwyca Gród Kraka?
 1. Nowoczesny budynek, z częściowo przeszkolonym frontonem, zawiera w swym wnętrzu 64 klimatyzowane, w pełni nowocześnie wyposażone pokoje, z mini-barem, telefonem, telewizorem i bezpłatnym Internetem. Co ciekawe, ów hotel Bestwestern, niemalże na wzór hoteli wypoczynkowych na w kurortach Morza Śródziemnego ma rozbudowaną salę fitness (strefa maszyn, wolnych ciężarów, mini strefa cardio, szatnia) oraz strefę spa (sauny, masaż). Po powrocie ze zwiedzania miasta (do starówki wrocławskiej jest dosłownie kilka minut na piechotę)

 2. Opole to jedno z większych miast Polski, położone gdzieś pomiędzy Katowicami a Wrocławiem, praktycznie w połowie drogi. Ze względu na swoje położenie w tej części Polski, Opole jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania naszego pięknego kraju. To też świetny punkt wyjścia na przykład do wycieczek do Czech. Samego Opola nie należy jednak traktować po macoszemu, bo to miasto z fantastyczną klimatyczną atmosferą, z wieloma zabytkami oraz kultowymi miejscami.

 3. Kiedy planuje się wyjazd do odległego miasta w Polsce, dobrze jest poczynić do tego pewne przygotowania odrobinę wcześniej. Z pewnością warto zarezerwować sobie nocleg z wyprzedzeniem, tak by po przyjeździe do miasta, od razu udać się do wybranego przez siebie hotelu. Gdzie zatem nocować w Olsztynie? W mieście znajduje się dobrze rozwinięta baza hotelowa, z ośrodkami o różnej klasie. Każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego do swoich możliwości finansowych.

 4. No przecież jak można jeździć z wyświetlaczem wielkości hmmm nie będę kończył , zaraz zawoła jak dołożyć AFL , klimatronik dwusrefowy , składane elektryczne lusterka itp. 😀 człowiek wie sam po sobie że jak się kupuje to zawsze czegoś nie ma dlatego jak ja kupuje to max ile się da nawet jak muszę rok kupować ma być podstawa i koniec , szczególnie że teraz w nowych cokolwiek dołożyć to masakra

 5. Mazury są częścią kraju, którą w większości pokrywają jeziora oraz lasy. Jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów zarówno z kraju jak i zagranicy. Dzięki pomocy best western z łatwością znajdziesz odpowiadający Ci hotel w terminie, który Cie interesuje.
  Dlaczego warto zwiedzić Mazury wiosną (i nie tylko)?

 6. Czy szafki łazienkowe to dobry pomysł?
  Szafki umywalkowe do łazienki to oczywiście bardzo dobry pomysł w momencie, kiedy nie chcemy mieć za dużo oddzielnych półek na ścianach naszej łazienki, a chcemy mieć miejsce na pochowanie różnych szpargałów.

 7. Brodziki prysznicowe przede wszystkim powinny być wygodne. Co rozumiemy pod pojęciem wygodne? Jest to pojęcie szerokie. Wygodne – czyli ułatwiające swobodne poruszanie się, wykonywanie wszelkich manewrów umożliwiających bezproblemową kąpiel, a także wiele jeszcze innych walorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code