Podróżowanie

Rzeczy do zrobienia i odwiedzenia na Majorce, w Hiszpanii

Rzeczy do zrobienia i odwiedzenia na Majorce, w Hiszpanii

Majorka to latarnia morska spokoju, wyrafinowania, piękna i gwiazdy A-List. Sarah Drane zdradza, jak wygląda życie na tej popularnej hiszpańskiej wyspie.

Niektórzy mówią, że Majorka to latarnia morska spokoju, wyrafinowania, piękna i gwiazdy A-List. Jest to również wyspa ogromnego bogactwa, z 870 tysiącami mieszkańców cieszących się najwyższym w Hiszpanii poziomem dochodu rozporządzalnego na mieszkańca. Niektórzy wierzą tylko w to, co czytają w gazetach – bajki o szortach typu „union jack”, pijaństwie i porzucaniu zahamowań – ten klasyczny portret może być zaskoczeniem. Majorka jest w rzeczywistości zapierająca dech w piersiach. Od opustoszałych, białych, piaszczystych plaż po skaliste, pokryte sosnami łańcuchy górskie, wykwintna architektura zabytkowych budynków po wypełnione kwiatami pola obfitujące w drzewa cytrusowe – Majorka oferuje każdy rodzaj piękna dla każdego. Sztuczka polega na tym, aby wsiąść za kierownicę samochodu (a właściwie steru jachtu motorowego lub wyczarterować jeden dzień na małym jachcie), odkryć i odkryć swój osobisty kawałek raju na wyspie.

Serra de Tramuntana

Dla mnie najlepszym miejscem na początek jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Serra de Tramuntana, zachodni szkielet wyspy, który oferuje strome, górskie krajobrazy osadzone na śródziemnomorskim tle.

Cala Deià

Moja ulubiona plaża, Cala Deià, znajduje się tutaj, jedna z najbardziej urzekających zatoczek na całym wybrzeżu Majorki, do której można dopasować klientów. Uzdrowisko litoralowe dla dobrze obracanej Deià, wioski, w której mieszkali Mick Jagger, Andrew Lloyd Webber, Richard Branson i pochowany tam poeta Robert Graves, Cala Deià może być mała (200 m szerokości), z dala od piaszczystych plaż, ale woda jest krystalicznie czysta, skały są imponujące, a atmosfera przyjazna. Albo lunch w jednej z zachwycająco prymitywnych, plażowych restauracji, albo, jak wolę, zapakować koszyk z szykownym łososiem wędzonym, serami, bagietkami, sałatką liściastą, truskawkami, serwetkami lnianymi, fletami szampana i mrożoną kawą i stać się zazdrością zachodu.

Fornalutx Village

W Serra de Tramuntana kryje się również moja ulubiona majorkańska wioska, Fornalutx. Dwukrotnie wybierana najpiękniejsza w Hiszpanii, Fornalutx jest otoczona pachnącymi pomarańczami i gajami cytrynowymi, osadzonymi na imponującym górskim tle. Miniaturowy główny plac otoczony jest nieskazitelnie prezentowanymi chodnikowymi kawiarenkami, które wynagrodzą ci chłodny napój po tym, jak zmęczysz nogi, stawiając niekończące się schody na wścibskich patiach i balkonach z kwiatami w pięknie zachowanych kamiennych domach na Majorce.

Son Marroig i Monestir de Maramar

Jadąc z powrotem na południe, proszę jechać drogą przybrzeżną i po drodze wjechać do Son Marroig i Monestir de Miramar. Obie dawne rezydencje arcyksięcia Habsburga Ludwiga Salvadora (który przewrócił się na Majorce) i obie otwarte dla zwiedzających za kilka euro, to niewątpliwie widoki, które urzekną Cię bardziej niż domy, ponieważ są one wymarzonym miejscem – szczególnie z neoklasycystycznej marmurowej świątyni w Son Marroig, która jest obecnie popularnym miejscem na postkartkowe idealne śluby i koncerty akustyczne.

Palma

Od wioski do miasta, stolica Palma jest jedynym prawdziwym miastem Majorki i zasługuje na Twoją pełną uwagę przez co najmniej jeden dzień. Dzieli ją wiele cech z dużą siostrą Barca – gotycka katedra, która otrzymała dotyk Gaudiego, odnowione stare budynki, majestatyczne ulice handlowe, ogrody z rozpryskującymi się fontannami, muzea sztuki i imponująca plaża miejska. Najlepszym punktem widokowym, z którego można podziwiać dachy Palmy, niekończący się front mariny oraz odwiedzające ją statki wycieczkowe jest Castell de Bellver. Na zalesionym wzgórzu na zachód od miasta, ta czternastowieczna forteca jest nieskazitelnie zachowana i zbudowana w kanciastym, okrągłym kształcie z centralnie umieszczonym strażnikiem. Wspinaj się na dach, aby podziwiać najatrakcyjniejsze i najspokojniejsze widoki i wybrać się w niedzielę – jest to bezpłatne.

Szlak winiarski

Niezależnie od Twoich zamiłowań, podążając szlakiem winiarskim Wyspy 60 plus bodegas, skalując okolicę do klasztoru na wzgórzu lub huśtając się klubem na jednym z 22 nieskazitelnych pól golfowych na Majorce, cała Majorka jest w zasięgu ręki.

Puerto Pollença

Jazda z Palmy na południu do Puerto Pollença na północy zajmuje tylko 50 minut płynną autostradą, a do kurortu plażowego Cala Millor na wschodnim wybrzeżu wyspy jest tylko jedna godzina 15 minut od stolicy. Nic nie wymaga doskonałego planowania logistycznego.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code